Ohita navigaatio

Uusi OAJ Kainuun hallitus on valittu

OAJ Kainuu piti vuosikokouksen keskiviikkona 28.4.2021 ja samalla yhdistyksen uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Erika Mankinen. Onnea ja menestystä Erika.

Entinen puheenjohtaja Teija Jääskeläinen haluaa kiittää kaikkia kanssatoimijoita, niin lähellä kuin kaukana, kuluneista viidestä vuodesta. Ne ovat olleet antoisaa aikaa, mutta nyt oli hyvä hetki antaa tilaa uusille ideoille ja toimijoille. Alueyhdistyksessä toimiminen on ollut loistava näköalapaikka koko opettajakenttään ja tuonut ymmärryksen siitä, kuinka monella tasolla meidän etujamme valvotaan. Tämän työn kimppuun käy myös OAJ Kainuun uusi hallitus loistoporukalla -taas.
Siispä työn iloa!

Alkava hallituskausi on 1.5.2021 – 30.4.2023.

 

Uuden hallituksen yhteystiedot päivittyvät kotisivuillemme järjestäytymiskokouksen jälkeen.

Tapahtumat

Yhdistyksemme

Alueyhdistys toimii OAJ:n paikallisyhdistysten sekä ala- ja oppilaitoskohtaisten jäsenyhdistystensä edunvalvonnan ja koulutuksen tukena. Alueyhdistyksen jäsenyhdistyksissä on yhteensä n. 1 200 jäsentä.